1-2 канал RS232 / RS485 / RS422 влакна модем (Мини) - Кина Хангжу FCTEL технологија

1-2 задржани RS232 / RS485 / RS422 влакна модем (мини)

Краток опис:

supports asynchronous RS232/RS485/RS422 communication interface. Using ordinary multi-mode fiber, effective communication distance is up to 4KM, while using ordinary single-mode fiber, effective communication distance up to more than 120KM. 


 • ФОБ Цена: US $1 - 600 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/1 Pair
 • Набавка Способност: 2000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  overview

   

      This device is based on FPGA, which supports asynchronous RS232/RS485/RS422 communication interface Fiber Modem. The device is the best choice of connecting to the remote terminal unit (RTU) to a host (HOST) or a distributed data acquisition system (SCADA) controllers, with very high performance price ratio. Using ordinary multi-mode fiber, effective communication distance is up to 4KM, while using ordinary single-mode fiber, effective communication distance up to more than 40KM. Serial port communication rate is up to 921.6KBPS. As a result of the fiber as a transmission medium, you can completely avoid the threat to communication device under the adverse environment, such as lightning, surges and electromagnetic interference, at the same time it saves investments of the original lightning surge protection devices that using copper .

   

  feat

   

  ◆ Based on self -copyright IC 
  ◆ Have the ability to automatically detect the baud rate of serial port signal
  ◆ Automatically test the reason of the device when the device is power off or fiber line is broken. And then  indicate on the LED
  ◆ Serial port interface lightning-protection reached IEC61000-4-5 (8/20μS) DM(Differential Mode): 6KV,  
  ◆ Impedance (2 Ohm), CM(Common Mode): 6KV, Impedance (2 Ohm) standard Support SNMP Network Management
  ◆ Serial channel can transmit adaptable serial data asynchronously 300-921.6Kbps baud rate

   

  par

  ◆Fiber

  Број на влакна пристаништа: 1

  Оптички Бранова должина:

  850nm / 1310nm за мулти-владата оптички

  1310nm / 1550nm за едномодни оптички интерфејс

  Влакна јадро: Единствен / core Dual влакна

  Конектор: FC / SC / ST / LC (SFP)

  Растојание: 20 километри, 120 километри

  Типични излезна моќност:

  едномодни 1310 / 1550nm:> -9dBm

  мулти-владата 850nm:> - 18dBm

  мулти-владата 1310nm:> - 25dBm

  приемник чувствителност: -28dBm ~ - 40dBm

  ◆Serial interface 

     Standard

  EIA / TIA-232 RS-232 (ITU-T V.28)

  EIA / TIA-422 RS-422 (ITU-T V.11)

  EIA / TIA-485 RS-485 (ISO / IEC8284)

     Serial Interface

  RS-422: TXD +, TXD-, RXD +, RXD-, сигнал Приземен

  RS-485 4 жици: TXD +, TXD-, RXD +, RXD-, сигнал Приземен

  RS-485 2 жици: Податоци + (Одговараат TX +), податоци- (Одговараат TX-), сигналот Приземен

  RS-232: RXD, TXD, сигнал Приземен

  ◆Working environment

  Работна температура: -10 ° C ~ 50 ° C

  Работна влажност: 5% до 95% (без кондензација)

  температура на чување: -40 ° C ~ 80 ° C

  Влажност на чување: 5% до 95% (без кондензација)

   

  spe

   

  модел Број на моделот: FCP-R1m / Q1m / D1m / R2m / Q2m / D2m
  функционални Опис RS232 / 422/485 Оптички модем, сериски порт за комуникација стапка до 921.6KBPS
  Порт Опис Еден оптички интерфејс, RS232 / RS485 / RS422
  моќ Напојување: AC180V ~ 260V, DC -48V; + DC 24V Потрошувачка на енергија: ≤10W
  димензија Производ Големина: 70 (должина) x 93 (ширина) X26 (висина) mm (ШхДхВ)
  Тежина 0.5kg / парче

   

  app

   

  6


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns04
  • sns05
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  WhatsApp Online Chat !