Rack 4U Интегриран пристап - Кина Хангжу FCTEL технологија

Rack 4U Интегриран пристап

Краток опис:

Ова е 4U Rack 17 интерфејси. Висината на решетката е 4U, можете да вметнете 17 блок карти интерфејс конверзија, OR1 картичка за управување со блок мрежа и 16 функција картички, секоја картичка работи независно. Различни картички интерфејс пренамена може да се вметнува во и работат истовремено на истиот багажник. Таа ги користи комуникациските изолација технологија комуникација со посебен систем на електрична енергија од интерфејс картичка конверзија целосно да се обезбеди сигурноста на целиот систем


 • ФОБ Цена: US $1 - 600 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/1 Pair
 • Набавка Способност: 2000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  overview

  This is 4U 17 interfaces Rack. The rack height is 4U, can insert 17 block interface conversion cards, or1 block network management card and 16 feature cards, each card works independently. Different interface conversion cards can be inserted in and work simultaneously on the same rack. It uses communication isolation technology communication to separate system power from interface conversion card completely to ensure the reliability of the entire system.

  feature

  ◆ Can insert various types of interface converter produced by our company
  ◆ 19-Inch 2 U standard rack, using the principle of air, good rack radiating performance, ease of management and maintenance
  ◆ Can insert up to 16 hot-plug cards, each interface conversion card can achieve conversion function independently

  ◆ Two power panel slots support mutual hot spare between two power units. Each power unit can support the entire rack work full of  configuration.  Two power units work together through shunt on the one hand to reduce each power unit load, on the other hand by mutual hot spare to ensure if one power unit having problem within the time rack inner function panel can work

  ◆ Support SNMP Network Management
  ◆ Fully meet Telecom operation requirements, Mean time Between Failures (MTBF) is more than 50,000 hours.

  parameter

  моќ 

  Напојување: AC180V ~ 260V, DC-48V, 24V DC +
      Максимален број на моќ модули: 2 моќ модули
      Максимална моќност параметри на функцијата картичка: DC5V / 1.5A (7.5W)
      Потрошувачка на енергија: 100W

  димензија           

      Производ големина: 443X365X195mm (ШхДхВ)
      Парче Тежина: 8kg

  Работна околина 

      Работна температура: -10 ° C ~ 50 ° C
      Работна Влажност: 5% до 95% (без кондензација)
      температура на чување: -40 ° C ~ 80 ° C
      Влажност на чување: 5% до 95% (без кондензација)

  апликација

  апликација


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   Претплатете се на нашиот билтен

   За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

   Следете нас

   на нашите социјални медиуми
   • sns04
   • sns05
   • sns01
   • sns02
   • sns03
   WhatsApp Online Chat !