Е1-RS232 / RS422 / RS485 конвертор - Кина Хангжу FCTEL технологија

Е1-RS232 / RS422 / RS485 конвертор

Краток опис:

Овој интерфејс конвертор е врз основа на FPGA, обезбедување 1Channel RS232 / 485/422 пренос на Е1 интерфејс. паузи производот преку противречностите меѓу традиционалните растојание за комуникација сериски интерфејс и комуникација стапка, покрај тоа, тоа, исто така, може да се реши електромагнетно мешање, мешање земјата прстен и молња штета. Уредот голема мера ја подобрува сигурноста, безбедноста и доверливоста на комуникација на податоци. Тоа е широко се користи за различни индустриски контрола, контрола на процесот и контрола на сообраќајот прилики, особено за Банката и енергија и други сектори и системи кои имаат посебни барања на електромагнетни пречки животната средина. RS232 / RS485 / RS422 канал може да пренесува прилагодливи сериски податоци асинхроно 512Kbps бауд стапка.


 • ФОБ Цена: US $1 - 600 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/1 Pair
 • Набавка Способност: 2000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Shanghai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  overview

   

  Овој интерфејс конвертор е врз основа на FPGA, обезбедување 1Channel RS232 / 485/422 пренос на Е1 интерфејс. паузи производот преку противречностите меѓу традиционалните растојание за комуникација сериски интерфејс и комуникација стапка, покрај тоа, тоа, исто така, може да се реши електромагнетно мешање, мешање земјата прстен и молња штета. Уредот голема мера ја подобрува сигурноста, безбедноста и доверливоста на комуникација на податоци. Тоа е широко се користи за различни индустриски контрола, контрола на процесот и контрола на сообраќајот прилики, особено за Банката и енергија и други сектори и системи кои имаат посебни барања на електромагнетни пречки животната средина. RS232 / RS485 / RS422 канал може да пренесува прилагодливи сериски податоци асинхроно 512Kbps бауд стапка.

   

  feature

   

  ◆ Based on self -copyright IC
  ◆ Support 3 interfaces RS232,RS422,RS485, you can only use one, cannot use the three interfaces at the  same time
  ◆ Can automatically detect and control RS-485 data flow without handshake signals to control the flow  direction of data
  ◆ Have the ability to automatically detect the baud rate of serial port signal
  ◆ Automatically test the reason of the device matt is that the device is power off, or E1 line is broken. And then  indicate on the LED
  ◆ Provide 2 impedances: 75 Ohm unbalance and 120 Ohm balance;
  ◆ Support SNMP Network Management
  ◆ Serial channel can transmit adaptable serial data asynchronously 300 Kbps-921.6Kbps baud rate
  ◆ Serial data multiplexing in E1 support ITU-T R.111 jumping coding mode
  ◆ Serial port interface lightning-protection reached IEC61000-4-5 (8/20μS) DM(Differential Mode): 6KV,Impedance (2 Ohm),CM(Common Mode): 6KV, Impedance (2 Ohm) standard

   

  parameter

   

  ◆ Е1 интерфејс 

  Интерфејс стандард: во согласност со протоколот G.703;

  Интерфејс Гласај: 2048Kbps ± 50ppm;

  интерфејс код: HDB3;

  Импеданца: 75Ω (дебаланс), 120Ω (рамнотежа);

  Нервнича толеранција: Во согласност со протоколот G.742 и G.823

  Домашни Слабеење: 0 ~ 6dBm

  ◆ сериски интерфејс 

  стандард

  EIA / TIA-232 RS-232 (ITU-T V.28)

  EIA / TIA-422 RS-422 (ITU-T V.11)

  EIA / TIA-485 RS-485 (ISO / IEC8284)

  сериски интерфејс

  RS-422: TXD +, TXD-, RXD +, RXD-, сигнал Приземен

  RS-485 4 жици: TXD +, TXD-, RXD +, RXD-, сигнал Приземен

  RS-485 2 жици: Податоци + (Одговараат TX +), податоци- (Одговараат TX-), сигналот Приземен

  RS-232: RXD, TXD, сигнал Приземен

  ◆ Работна околина

  Работна температура: -10 ° C ~ 50 ° C

  Работна влажност: 5% до 95% (без кондензација)

  температура на чување: -40 ° C ~ 80 ° C

  Влажност на чување: 5% до 95% (без кондензација)

   

  spe

   

  функционални Опис Е1-RS232 / 422/485 конвертор, што се користи во парови, сериски порт стапка до 512Kbps
  Порт Опис Еден Е1 интерфејс, 1 податоци интерфејси (RS232 / RS485 / RS422)
  моќ Напојување: AC180V ~ 260V, DC -48V; потрошувачка DC + 24VPower: ≤10W
  димензија Производ Големина: 216X140X31mm (ШхДхВ)
  Тежина 1.3KG / парче

   

  апликација

   

  1234552

   

  Download datasheet:

  Е1-RS232 / RS422 / RS485 конвертор


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns04
  • sns05
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  WhatsApp Online Chat !